Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Chemická olympiáda kategorie D

Chemická olympiáda kategorie DDatum konání:
28.3.2023

Letošní březen patřil Chemické olympiádě kategorie D.

Školní kolo vyhrála Božena Lednická z kvarty B a společně s Maxmiliánem Škvrnou a Adamem Pawelkem z kvarty A postoupili do okresního kola. Maxmilián se v tomto kole umístil na 3. místě, které mu zajistilo postup do krajského kola. Božena i Adam se umístili v první desítce a oba se stali úspěšnými řešiteli.

V krajském kole se Maxmilián stal úspěšným řešitelem. 

Všem soutěžícím gratulujeme k úspěchům.

Za PK chemie Milan Birke

 

Pohled Maxmiliána: 

Dne 3. 3. 2023 se na Střední průmyslové škole chemické akademii Heyrovského konalo okresní kolo Chemické olympiády. Zúčastnili se ho postupující ze školního kola, tedy já, Maxmilián Škvrna, Adam Pawelek a Božena Lednická.

Chvíli nám trvalo se na škole zorientovat a dostat se z místa na místo, protože škola dosahovala obrovských rozměrů. Po uvítání přišla skutečná soutěž. Chemická olympiáda má vždy teoretickou a praktickou část, obě velmi obtížné, ale všem z nás se povedlo stát se úspěšnými řešiteli. 

Krajské kolo se událo 28. 3. na Matičním gymnáziu a skutečně se shromáždily školy celého kraje. Po škole byly všude vyvěšeny pěkně zpracované cedulky, a tak jsem se dostal do tzv. “chemické poslouchárny” bez potíží. Teoretická a praktická část byly těžší než v okresním kole, ale i přes chybky, kterých velmi lituji, v praktické části, se mi podařilo umístit se na jedenáctém místě a stát se úspěšným řešitelem.

Na tuto soutěž se budu každoročně těšit, rozhodně jsem se jí nezúčastnil naposledy. Všem studentům, kteří cítí, že mají na chemii jakýkoli talent, doporučuji se olympiády zúčastnit, protože si za cenu jednoho nebo dvou dní ve škole rozšíříte chemický všeobecný přehled o neuvěřitelné množství.

Maxmilián Škvrna, kvarta A