Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Naši studenti ovládli krajské kolo Geologické olympiády

Naši studenti ovládli krajské kolo Geologické olympiádyDatum konání:
27.3.2023

Krajské kolo geologické olympiády má na naší škole dlouholetou tradici a přesto, že samostatný předmět geologie se u nás neučí a studenti ji mají pouze v kvartě, se každoročně úspěšně účastníme okresního, krajského i celostátního kola. Do letošního krajského kola postoupilo celkem 14 úspěšných řešitelů kola okresního ve dvou kategoriích.

Krajské kolo proběhlo v Opavě ve Slezském muzeu a skládalo se z testové části a části věnované poznávání minerálů a hornin. I když test byl velmi náročný, přesto jsme z šesti medailových pozic získali čtyři a všichni studenti byli úspěšní řešitelé.

V kategorii A – nižší gymnázium skončila na krásném 3. místě Lucie Endlová a kategorii s přehledem vyhrála Božena Lednická, která postupuje do celostátního kola (obě studentky z 4.B). Ani ostatní naši soutěžící se neztratili. Jan Pchálek, Lukáš Hobza, Matyáš Žurek, Ondřej Macek, Rudolf Vojvodík, Hana Šebková a Maxmilián Škvrna jako úspěšní řešitelé obdrželi účastnický list a drobné dárky.

V kategorii B – vyšší gymnázium suverénně vyhrál Jiří Lednický (7.B) a s ním do celostátního kola postupuje z 2. místa Roland Šafarčík (6.A). Také náš třetí účastník této kategorie Jakub Punz (2.C) byl úspěšný řešitel.

Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím do celostátního kola držíme palce.