Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Další dvě úspěšné expediční výpravy DofE

Další dvě úspěšné expediční výpravy DofEDatum konání:
8.6.2024
Datum ukončení:
9.6.2024

Po třech týdnech se podařilo zrealizovat další dvě expedice v rámci programu DofE. Za krátkou dobu máme tedy pět úspěšných expedic bronzové úrovně. Další termíny budou již na přelomu září a října. A vypadá to na expedice stříbrné ????!

Přehled realizovaných expedic:

Expedice EXPEDICE DAIZN aneb nasávání zážitků

Místo: Moravskoslezské Beskydy

Cíl: vytvoření cestovatelského deníku v různých formách (psaný, foto, video, komiks...)

Účastníci: Fajová Zuzana, Pěchová Denisa, Siudová Isabela, Sklenáková Natálie, Šostá Anna

  

Expedice Po stopách kešek

Místo: Moravskoslezské Beskydy, Palkovické hůrky

Cíl: na zvolené trase v přírodním a historickém prostředí realizovat geocaching

Účastníci: Klozíková Aneta, Pěcha Mikuláš, Skřinařová Viktorie, Tvrdá Eliška

 

Postřehy účastníků:

Naše výprava započala na Bílé a dále pokračovala směr Bumbálka, kde jsme měly domluvené místo na stan. Cesta se zdála být v pořádku, než nám došlo, kolik kilo na zádech taháme. Vše jsme ale skvěle zvládly s neustálým úsměvem a dobrou náladou. Bohužel se nám cesta z důvodu jisté dezorientace v terénu a mapách protáhla o pár kilometrů, ale nebylo to nic, čeho bychom litovaly. Na již zmíněné Bumbálce se z důvodu hladu pomalu začaly projevovat naše silné a slabé stránky v oblasti vaření a práce s ohněm, ale těstoviny s rajskou omáčkou se nám povedly. Předpovědi, které hlásily silný déšť a bouřku, se bohužel po půlnoci potvrdily a my se začaly lehce obávat. Vzhledem k tomu, že se nás do stanu pro tři nacpalo všech pět, jsme celou bouřku prožily opravdu společně. Přesně jak jsme předpokládaly, oheň po dešti nebylo lehké rozdělat, ale nakonec se nám i teplá snídaně, v podobě ovesné kaše s ovocem, povedla udělat. Hned z rána zavládlo drobné zmatení, a tak se nám cesta opět o pár kilometrů protáhla, každopádně vše jsme vyřešily a i přes všechny komplikace si to moc užily. Naši bronzovou expedici jsme zakončily ve Velkých Karlovicích. Ve finále, aby toho nebylo málo, jsme musely čekat na náhradní autobusovou dopravu z důvodu závady na vozidle. Domů jsme tedy dorazily s dvouhodinovým zpožděním, naprosto vyčerpané, ale šťastné.

Moc se nám koncept DofE líbí a celá expedice byla skvělou třešničkou na dortu.

Anna Šostá (expedice EXPEDICE DAIZN aneb nasávání zážitků)

 

Když jsme v sobotu ráno seděli ve vlaku směr Veřovice, nevěřili jsme tomu, že po dlouhých přípravách a balení je to konečně tady. Naše dlouho plánovaná a očekávaná expedice. Cílem naší expedice bylo sbírání kešek, což nám rozhodně přidalo na dobrodružnosti, ale někdy cestu i zkomplikovalo. Plán jsme splnili a celkem jsme vyšli vstříc 19 keškám, z toho 17 kešek jsme ulovili. Navíc jsme navštívili krásná místa, hrad Hukvaldy a Štramberk, a pořádně prozkoumali jejich okolí. Někdy nastaly těžké chvíle, třeba když jsme bloudili uprostřed lesa, utíkali před stádem krav nebo s tíhou batohů stoupali do příkrých kopců. Vždy jsme se ale našli nebo potkali někoho, kdo nám podal pomocnou ruku. Nebylo ale ani lehké večer ovládnout své vyčerpání a společnými silami uvařit bramborovou polévku. O to větší radost všichni měli, když náš kotlík vykouzlil polévku, na které jsme si všichni pochutnali. Naučilo nás to věřit více svým silám, ale prohloubilo to i důvěru v druhé. Byl to zkrátka nezapomenutelný zážitek na celý život!

Viktorie Skřinařová, Veronika Dostálová (expedice Všímavost k přírodě)