Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Studentky GOH v grandfinále Prezentiády 2024

Studentky GOH v grandfinále Prezentiády 2024Datum konání:
10.4.2024
Datum ukončení:
10.5.2024

Dne 10. 4. se na Obchodní akademii v Ostravě - Mariánských Horách pořádalo krajské kolo pro základní školy a nižší gymnázia. Naše gymnázium reprezentovaly studentky týmu Myosotis z kvarty A – Tereza Škřípková a Libuše Krotká. Vybraly si téma Bez toho to nepůjde (efekt „motýlích křídel“). Celé dopoledne bylo plné napětí a velmi pěkných vystoupení, pojetí témat z různých úhlů pohledu. To nejlepší opravdu přišlo až nakonec. Tým Myosotis všem objasnil tzv. efekt motýlích křídel a díky jejich projevu, ale také zpracování jejich prezentace, studentky postoupily do Grandfinale.

Dne 11. 4. se na Obchodní akademii v Ostravě - Mariánských Horách pořádalo krajské kolo pro střední školy. Naše gymnázium tentokrát reprezentovaly studentky týmu 2K ze sexty B  a to Kristýna Prášilová a Karolina Vladíková. Vybraly si téma (Ne)možné aneb co je či není v životě člověka možné. Přestože děvčata nakonec nepostoupila do finále,  jejich vystoupení bylo opravdu povedené.

Jeden nestihne ani pobrat dech po krajském kole a už je tu Grandfinále. 10. května se vítězové jednotlivých krajů z kategorie základních škol sešli na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Dopoledne soutěžilo 36 týmů z ČR a SR na témata Kostky jsou vrženy Tudy cesta nevede, odpoledne pak museli postupující svůj proslov zkrátit na pouhé 4 minuty. Kdo odešel domů s (polo)prázdnou a kdo naopak sklidil bouřlivý potlesk?

Tým Myosotis, jinak pomněnka, přednesl problematiku pádu civilizací. Rozebraly důvody rozpadu – např. války, epidemie, přírodní katastrofy – a také proč jsou názoru, že žádná civilizace nezanikne.

Tereza s Libuší se probojovaly až do odpolední části, ve které získaly 5. místo.

Velice gratulujeme a těšíme se na další ročník soutěže!