Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Dva dny v Bludišti

Dva dny v BludištiDatum konání:
6.2.2022
Datum ukončení:
8.2.2022

V neděli 6. 2. 2022 jsme dostali nečekanou zprávu, že se třída 3. A má jako náhradník náhradníků zúčastnit 8. 2. 2022 natáčení soutěžního pořadu Bludiště.
Pod vedením paní učitelky Kutáčové vypukly horečné přípravy. Bylo třeba natočit reprezentativní video, zvolit si název týmu a maskota, vyrobit transparenty, zajistit vše organizačně a taky se pořádně bojovně naladit. Nakonec jsme všechno zvládli včas a 8. 9. 2022 po obědě jsme skutečně vyrazili do budovy České televize Ostrava.

Po příjezdu nám hned odvedli soutěžní družstvo na natáčení a my ostatní jsme čekali v šatně, až budeme moct jako diváci také do studia. Když přišla řada i na nás, plni očekávání jsme se usadili. Diváci soupeřů už byli ostřílení, protože natáčeli se svým týmem v pořadí třetí soutěž. Pro nás bylo všechno nové a zajímavé – pokyny režiséra, práce natáčecího týmu i to, že jsme některé scény museli točit několikrát, než byly perfektní.
Když naběhly do záběrů soutěžní týmy, přišla i naše chvíle. Povzbuzovali jsme, co jsme mohli, aby se našemu družstvu dařilo. V prvních soutěžních disciplínách bylo znát, že soupeři mají se závoděním větší zkušenosti. Náš tým sice pomalu získával na jistotě, ale stále byl bodově v závěsu za družstvem protihráčů. Až došlo na poslední soutěž – hádání tajenky, která se musela poznat jen z několika dostupných indicií. Tady naše družstvo prokázalo znalosti, chytrost a pohotovost a vyhrálo rázem celou soutěž. Naše nadšení nebralo konce! A bylo rozhodnuto, že se posouváme do dalšího kola, které se točilo hned od rána následujícího dne.

V druhém kole byl náš tým už sehranější a krůček po krůčku se posouval k dalšímu vítězství. Nadchly nás jejich výkony a další úspěch. A co teprve, když vyhráli potřetí! Naše euforie byla vystupňována na maximum. Nakonec si soutěžící vybojovali i finanční odměnu, takže domů jsme odjížděli sice neskutečně unaveni, ale hlavně šťastní, že se soutěž podařila a že naši spolužáci prokázali, že na „Havlovce“ máme výborné studenty a umíme táhnout za jeden provaz.

V následujících dnech jsme o soutěži stále ještě diskutovali a uvědomili jsme si, že to je zážitek na celý život.

Za třídu 3. A
Alena Marešová

 

Když jsme se přihlásili do soutěže, jen vzdáleně jsme si uměli představit, do čeho jdeme. A teď bych to shrnul pouze dvěma slovy – neuvěřitelný zážitek.

Hned po příjezdu jsme byli my soutěžící odděleni od zbytku třídy a vzali si nás na paškál maskérka, produkční a asistent režie. Během dalších dvou minut už jsme točili. Nějakým způsobem, který sami nechápeme, jsme se dokázali úspěšně prokousat všemi hrami, porazit zkušený tým a další den ještě dva nové. Pokaždé, když jsme vyhráli, jsme zažili nepopsatelný pocit euforie. Stejně těžce lze popsat i neskutečnou podporu spolužáků, kteří nám z plna hrdla fandili. Po každém natáčení jsme odjížděli plni dojmů, které všichni zpracováváme ještě dnes.

Soutěž nás jako kolektiv více stmelila, a i další týden po Bludišti mezi sebou mluvíme více otevřeně. Jsme ročník, kterému chybí lyžařský kurz a dva roky společné práce a společného života. Zdá se mi, jako bychom to všechno v těch dvou šílených dnech dohnali. Poprvé za celé své studium jsem pocítil, že jednáme jako tým, jako jednotka. Tato úžasná vzpomínka a pocity nám zůstanou navždy.

Za soutěžní tým 3. A
Maxmilián Škvrna