Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > VIII. ročník dobrodružné soutěže Dolování z Kafky ve strhující akci

VIII. ročník dobrodružné soutěže Dolování z Kafky ve strhující akciDatum konání:
25.2.2022

Od brzkého pátečního rána 25. února 2022 ožily ostravské ulice díky osmému ročníku naší již tradiční literárně-dobrodružné soutěže Dolování z Kafky. Čtyřčlenné týmy studentů vyššího gymnázia (především pak třetích a čtvrtých ročníků) se toho dne vydaly objevovat své město z úplně jiné, "kafkovské" perspektivy. 

První fáze soutěže, která velkému pouličnímu finále přechází, vyžaduje po soutěžících svědomitou teoretickou přípravu - načítají povídkové i románové texty slavného pražského rodáka Franze Kafky, seznamují se detailně s jeho osobním i tvůrčím životem. To vše pak mohou zúročit právě během dobrodružného únorového dopoledne, kdy je pro ně připravena řada různorodých úkolů, stanovišť roztroušených po celé Ostravě a mimo jiné také nutnost zorientovat se ve slepé mapě a nezabloudit...  

Hra Dolování z Kafky, spojení intelektuální vědomostní soutěže s napínavým orientačním během skrze Ostravu, se na našem gymnáziu zrodila u příležitosti stého výročí vydání Kafkova románu Proces. Od té doby - až na vynucenou "covidovou" přestávku - se těší každoroční přízni našich starších studentů.

Letošní ročník Dolování se navíc vyznačoval nebývale vysokým počtem soutěžících i organizátorů - jen během pátečního finále se jich do "akce" zapojilo kolem padesáti. A nemohu nezmínit ani úžasnou dravost, s jakou se týmy do soutěže "zakously". Na kontrolních stanovištích jsme mnohokrát zahlédli studenty neúnavně přibíhat od autobusové zastávky, nechtěli evidentně ztratit ani minutu. A v tomto úžasném nasazení vydrželi po dobu téměř šesti hodin soutěžního času! Takže když jsme je v cíli obdivně vítali, přicházeli skutečně již značně promrzlí, unavení a hladoví. No není to krásně kafkovské?

Děkujeme za letošní úžasný ročník všem, kdo se na jeho realizaci podíleli, a budeme se těšit na ten příští.

Lukáš Bárta za PK ČJL