Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Exkurze do Španělska

Exkurze do ŠpanělskaDatum konání:
11.4.2023
Datum ukončení:
17.4.2023

Spoustu krásných a intenzivních zážitků, nová přátelství, vědomosti a zkušenosti, skoro 90 našlapaných kilometrů a procvičení španělštiny, to všechno, a ještě mnohem více nám přinesla exkurze do Barcelony.

 

V úterý 11. 4. 2023 konečně nastal ten den, na který jsme čekali už od primy. Ve velmi brzkých ranních hodinách jsme se sešli u školy, abychom se mohli autobusem vydat směr Letiště Václava Havla vstříc našemu dobrodružství. Po příjezdu na hotel jsme si udělali kratší procházku po městě Calella, v němž jsme byli po celou dobu ubytovaní.

 

Ve středu jsme se poprvé vypravili do Barcelony. Dennodenně jsme jezdili hodinu a 7 minut vlakem, cestu jsme však vždy využili, ať už k odpočinku nebo sdílení svých myšlenek se spolužáky. Některé cesty nám také svým tancem nebo zpěvem zpříjemňovali pouliční umělci. Naší první zastávkou v Barceloně byla La plaza de Cataluña a následně jsme pokračovali po ulici La Rambla, což je hlavní turistická a nákupní ulice v Barceloně. Nemohu opomenout tržnici La Boqueria, kde jsme měli možnost si zakoupit jídlo a pití různého druhu, od kelímků s čerstvým ovocem, přes ovocné džusy a šunku až po typické španělské empanadas. Zastavili jsme se také na náměstích La Plaza Real a La Plaza de Col​ón, abychom si připomněli význam zámořských plaveb pro Španělsko. Potom už nás čekala prohlídka Picassova muzea. Než jsme se vrátili zpět do Calelli, prohlédli jsme si původní část Barcelony - Barrio Gótico a katedrálu La Catedral de Barcelona, nebo La Catedral de Samsung, jak ji část sexty B s radostí přezdívá.

 

Čtvrtek měl být odpočinkovým dnem, což ovšem počet kilometrů, který nám ukazovaly mobily, moc nepotvrdil. Po vydatné snídani jsme tentokrát navštívili Mataró, menší město poblíž Barcelony. Ve skupinách jsme dostali dva úkoly, a to projít si město a najít informace k některým významným stavbám, a druhý úkol zcela jiného rázu - místním obyvatelům jsme pokládali otázky týkající se České republiky. Musím říct, že výsledky nás poměrně překvapily, bohužel ne v dobrém slova smyslu. Mezi největší perličky asi patřila odpověď, že se Česká republika nachází v Asii. Dalším překvapením bylo, že si značná část obyvatel Mataró myslí, že naším hlavním městem je Budapešť. Odpoledne jsme strávili na pláži a uspořádali jsme turnaj ve volejbale. Kdo se na sport necítil, mohl zápas alespoň sledovat, číst si nebo si jen tak povídat. Ti nejodvážnější z nás se dokonce vykoupali i v moři. Další skupina se vydala na sedmikilometrovou procházku po horách v okolí města.

 

Od pátku měla většina z nás asi největší očekávání, protože co se Vám vybaví, když se řekne Barcelona? Vsadím se, že Sagrada Familia. A právě onu katedrálu jsme navštívili. Byla pro nás připravená interaktivní přednáška s průvodcem a tablety a myslím, že můžu s klidem říct, že Sagrada naše očekávání naplnila, mě osobně dokonce okouzlila. Ještě předtím jsme se ale zastavili v La Boqueria na občerstvení a pak jsme procházeli třídou Passeig de Gràcia. Nejdříve jsme absolvovali prohlídku interiéru La casa Batlló, domu, který na začátku 20. století vytvořil Antoni Gaudí. Uvnitř můžeme pozorovat hru světla a stínu, která patří mezi Gaudího speciality. Jeho další stavbou, kterou jsme viděli, je La Pedrera - La Casa Milá. Po tomto náročném dni nás čekala už jen cesta zpět na hotel, tentokrát jsme kromě vlaku jeli také barcelonským metrem. Z nádraží do ubytování jsme pak ze strachu, že na nás nezbyde večeře, skoro běželi. Den jsme samozřejmě zakončili menší hotelovou diskotékou.

Čas utíkal rychle a počet dní do konce exkurze se krátil. Konkrétně už zbývaly jen dva a už jen poslední a také nejdelší den přímo v Barceloně. Nejprve jsme měli za úkol se vyznat v metru, a když jsme tohle nelehké zadání zvládli, a i přes poruchu dveří v metru dorazili na stanici Lesseps, navštívili jsme park Guell, další z Gaudího děl, které je dnes zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po zážitku z parku Guell jsme měli chvíli na prohlídku muzea Joan Miró, ke kterému jsme se dostali kolem Olympijského stadionu a Museo Nacional de Cataluña. Nakonec jsme měli na výběr z několika možností - zájemci navštívili Nou Camp, další skupina Montjuic, někteří se vrátili pod vlastním vedením do Calelli a poslední skupinka vyrazila na nákupy. Původně jsme měli navštívit zpívající fontánu Fuente Mágica, ta ale kvůli aktuálnímu suchu k našemu zklamání nefungovala. Cesta zpět na ubytování byla plná dobrodružství a adrenalinu, chvíli jsme si dokonce nebyli jistí, jestli tu noc nebudeme spát na nádraží. Nakonec jsme ale našli správnou kolej a posledním vlakem, který ten den jel, se dostali zpět do Calelli.

 

Ani jsme se nenadáli a byla tady neděle. Ta méně unavená skupina studentů, která toužila po poznání, pod vedením profesora Hotového uspořádala ještě poslední výlet do Girony, nádherného středověkého města, které si mimo jiné vybrali jako jedno z natáčecích míst tvůrci seriálu Hra o trůny. Most Eifell, Katedrála Panny Marie, procházka po středověkách hradbách, to všechno, a ještě mnohem více, nabídla studentům Girona. My ostatní jsme si užili klidnější den, který jsme začali procházkou podél pláže k majáku. Během rozchodu jsme nakoupili poslední suvenýry, dali si poslední tapas nebo další španělské pokrmy a odpoledne jsme strávili na pláži. Opět jsme měli možnost si zahrát plážový volejbal, zkusit vlézt do moře nebo už jen odpočívat. Pobyt jsme nemohli zakončit jinak než pravidelnou diskotékou.

 

Na letiště jsme vyjížděli v pondělí kolem třetí hodiny ranní, spánku jsme tedy moc nedali. Cesta domů byla zejména pro některé z nás opravdu náročná, i tak jsme se ale domů vrátili velmi šťastní, spokojení, plní dojmů a emocí. Exkurze předčila naše očekávání snad ve všech ohledech a vzpomínat na ni budeme ještě dlouho. Se spolužáky jsme se shodli, že jsme si ji opravdu užili a že bychom si celý zážitek nejraději znovu zopakovali.

 

Adriana Škvrnová

 

A co říkají na exkurzi ostatní studenti? Pojďte si přečíst jejich komentáře.

 

Skupina I

Martina Byrtusová

Exkurze byla dokonalá, nemohu najít jedinou chybu nebo výtku. Skvělý program, počasí i atmosféra. Nejlepším zážitkem a navštívenou památkou byl pro mne Park Güell a město Girona.

 

Ondra Poštulka

Řekl bych, že výlet byl pro všechny velmi přínosný. A to nejen díky tomu, že jsme na vlastní kůži poznali španělskou kulturu a mnohokrát použili španělštinu v reálných situacích, ale zejména proto, že jsme se navzájem poznali i jinak, než jak se známe ze školních lavic. Myslím, že se naše vztahy velmi stmelily, a to nejen mezi námi studenty navzájem, ale zejména pak mezi námi studenty a učiteli.

 

Kateřina Rašková

Výlet do Španělska předčil moje očekávání a byl naprosto parádní. Stihli jsme během týdne navštívit spoustu významných míst Barcelony. Mezi mé nejoblíbenější patří například katedrála v gotické čtvrt, Sagrada Família, která byla dechberoucí, a městečko Girona nacházející se poblíž Barcelony. Atmosféra po celý výlet byla více než výborná. Nakonec bych ještě chtěla vypíchnout “nuestro sitio”, které bych zařadila do dalších z mých velice oblíbených míst.

 

Natálie Malá

Exkurze byla naprosto skvělá! Nenašla bych ani jednu vteřinu, kdy bychom se nudili. Z tolika

navštívených míst mi v paměti nejvíce utkvěl Park Güell, typická Sagrada Familia a město Girona. A k nespočtu zážitků stojí za zmínku také “nuestro sitio“, které přispělo k dobré náladě trvající po celou dobu výletu :D.

 

Barbora Bakhtary

Byl to velmi intenzivní týden, během kterého jsme navštívili spoustu míst. Je těžké vybrat, které mne zaujalo nejvíce. Ale mezi námi nejoblíbenější určitě patří Casa Batlló, Park Güell a město Girona s krásnými historickým centrem.

 

Lukáš Motyčka

Celá španělská exkurze byla dokonalá. Samotný program byl velice nabitý. Z Barcelony jsme si odvezli plno zážitků a vzpomínek. Mezi nejlepší však patří návštěva místního fotbalového stadionu Camp Nou.

 

Lucie Žídková

Zájezd do Španělska byl bombastický. Celý týden byl plný zážitků a dobrodružství, nejvíce však budu vzpomínat na návštěvu Sagrady Familii, Katedrály svaté Eulalie a na večery na nuestro sitio. Výlet byl nakonec zakončen klidným výletem do malebného města Girona.

 

Eliška Obdržálková

Exkurze byla perfektní, většinově byly zajímavě vybrané výlety se skvělou organizací. Byl také vhodně vybraný termín exkurze, kdy bylo minimum turistů a při tom příjemně teplé počasí na chození po památkách. Nejvíce se mi asi líbil park, Sagrada Familia a Girona. Odnáším si z této exkurze zážitky do konce života.

 

Vilém Švub

Exkurze byla skvělá, s výborným programem, počasím a hlavně atmosférou. Ubytování v Calelly bylo příjemné, byl zde klid, ale dojíždění do Barcelony bylo dlouhé. Nejvíce se mi líbila prohlídka Sagrady Familie a městečko Marató.

 

Tomáš Klozík

Exkurze se mi moc líbila, sblížilo nás to a zážitky jsou nezapomenutelné. Od některých památek jsem čekal trochu víc, nevadilo by mi vynechat muzea, ale park Güell a Sagrada Familia byly super. Nejradši budu vzpomínat na večery, kdy byla dobrá nálada, disco a spousta fajn lidí.

 

Michal Marek

Mně se exkurze moc líbila, myslím, že jsem tamní kulturu poznal skvěle a ochutnal jsem vše, co jsem chtěl – jídlo byla jedna z věcí, na kterou jsem se tam těšil nejvíc. Ubytování bylo moc dobré, skvělé snídaně i večeře a vyžití na hotelu. Zaměstnanci byli kamarádští a vstřícní. Nejvíce se mi kromě návštěvy Camp Nou, na kterou jsem se dlouhodobě moc těšil, líbil výlet Girony, který pan profesor Hotový naplánovaný jako bonusový výlet pro dobrovolníky. Girona byla opravdu nádherné město, z celého výletu mi přišlo nejzajímavější.

 

Dalibor Kvita

Moc jsem si to užil. Sagrada Familia byla že top strop. Moře bylo studené.

 

Jakub Feichtinger

Peníze mohly být vyřešené lépe, příliš dlouho jsme dojížděli a v důsledku toho jsme toho neviděli tolik, co jsme mohli. Jinak jsem si to užil, nejlepší zážitky, nejhezčí byl park a Girona.

 

Šimon Reimer

Výlet do Barcelony mě upřímně velice překvapil, navštívili jsme mnoho památek a také přírodních krás. Osobně se mi nejvíce líbila prohlídka stadionu FC Barcelony No Camp, hlavně díky tomu, že jsem fotbalový fanatik. Jsem velmi rád, že jsem zde jel, protože jsem si odnesl mnoho skvělých zážitků a také vzpomínek.

 

Ladislav Bědroň

Týden ve Španělsku byl super, navštívili jsme spoustu zajímavých památek a dalších významných míst. Osobně se mi nejvíce líbila návštěva chrámu Sagrada Familia. Myslím, že na tento zájezd budeme všichni i za pár let nadšeně vzpomínat.

 

Maruška Kusinová

Exkurze do Španělska se mi moc líbila, všechny výlety jsem si užila a byly dobře organizované. Počasí nám taky vyšlo hezky. Nejvíce se mi líbila Sagrada Família a Girona.

 

Klára Polnerová

Exkurze byla úžasná, nemám co vytknout. Bylo zajímavé poznávat španělskou kulturu. Nejvíce se mi líbila prohlídka gotické čtvrti Barcelony. Po celou dobu panovala díky společnosti přátel skvělá atmosféra.

 

Skupina II

Pavlína Šefčíková

Exkurzi v Barceloně jsem si moc užila. Všechno bylo skvělé – přes ubytování, dopravu až po zábavu. Nejvíce se mi líbila návštěva Sagrady a tržnice La Boquería. Na tento nezapomenutelný výlet budu ještě hodně vzpomínat.

 

Sandra Arencibia

Výlet do Barcelony byla událost, na kterou jsem se těšila celý rok, a můžu říct, že splnila všechna má očekávání a více. Všechno bylo předem pečlivě připraveno, takže jsme nikde nestáli dlouhé fronty a měli jsme možnost si vše prohlédnout s klidem. Mé oblíbené vzpomínky souvisí s volejbalem na pláži a návštěvy památky Sagrada familia.

 

Kristýna Kupková

Nejvíce se mi líbila architektura Gaudího, která nás provázela celou Barcelonou. Zaujala mě také La Boqueria plná nejrůznějších typů ovoce, oříšků, čokolády a ostatních typických pochutin. Nejlepší z celého výletu jsou ale vzpomínky a zážitky, na které nikdy nezapomeneme.

 

Bára Tichá

Navštívit Barcelonu s mými spolužáky byl skvělý zážitek. Užili jsme si plno legrace a zároveň poznali krásy města. Nejvíce mě zaujal chrám La Sagrada Família a tržnice La Boqueria, kde jsme si mohli koupit např. sladkosti, ryby, španělské pochutiny nebo ovoce nejrůznějších druhů.

 

Klára Bílá

Nejvíce se mi na exkurzi do Barcelony líbil Gaudiho dům, který jsme si prohlédli s pomocí audio průvodce. Velmi oceňuji bezchybnou organizaci a odvahu vyučujících tento výlet zrealizovat. Myslím si, že se celý zájezd stane nezapomenutelnou vzpomínkou nás všech, co měli možnost se zúčastnit.

 

Sára Zajícová

Naši exkurzi do Barcelony bych ve třech slovech shrnula jako: slunce, smích a barvy. Líbila se mi kombinace Gaudího památek a uměleckých galerií s volným časem stráveným třeba hraním volejbalu na pláži. Jsem ráda, že jsme se i přes odkládání výletu dočkali, a doufám, že si to všechny další ročníky užijí tak jako my.

 

Ondřej Lišaník

Myslím si, že exkurze byla velice dobře zorganizována. Přispěla k tomu i skvěla spolupráce mezi studenty a učiteli. Viděli jsme spoustu krásných míst, a hlavně jsme si odvezli nezapomenutelné zážitky a poznatky.

 

Karolína Jahodová

Výlet do Barcelony byl jeden z nejlepších zážitků celého studia na naší škole. V průběhu jsme se dozvěděli plno nových informací a zároveň poznali krásy španělské kultury. Na tento výlet budeme všichni vzpomínat ještě dlouho, a proto neváhám doporučit ho v dalších letech i ostatním spolužákům.

 

Erika Prašková

Nejvíce se mi líbilo, že exkurze zahrnovala všechno, od poznávání krásných míst Barcelony, až po hraní volejbalu na pláži. Taky se mi líbilo, že kromě Barcelony jsme poznali i Calellu a Mataró. Moc jsem si celou exkurzi užila.

 

Andrea Glumbíková

Na exkurzi do Barcelony mě zaujalo mnoho věcí, ať už jen tržnice La Boquería, ve které jsme si každý den dopřávali spoustu výborného ovoce a jiných pochutin, tak i třeba design katedrály Sagrada Família nebo Gaudího dům Casa Batlló. Mimo jiné se mi také ovšem líbil pobyt u moře, plážový volejbal nebo třeba i fotbalový stadión Camp Nou. Celkově se mi v Barceloně velmi líbilo a myslím si, že na tento výlet budeme dlouho vzpomínat.

 

Lucie Jiříčková

Exkurze do Barcelony se mi moc líbila. Navštívili jsme její nejdůležitější památky, mezi nimi Sagradu Familio, Park Güell, La Boquería, La Rambla, muzeum Pabla Picassa nebo Joana Miró. Každý den jsme nachodili kolem 15 km, a proto jsme všichni uvítali dva dny strávené u moře. Celá exkurze proběhla podle časového plánu, nikomu se nic nestalo a zážitky jsou jenom krásné.

 

Hudcová Linda

Během necelého týdne stráveného v menším městečku poblíž Barcelony, v Calelli, jsme každý z nás načerpali energii ze sluníčka a ze zážitků, které jsme si odnesli. Kdybychom měli příležitost, určitě by se spousta z nás ráda vrátila zpátky a za mě bych exkurzi doporučila všem, protože si každý v průběhu dokáže najít to své.

 

Nikola Bechná

Byl to pro mě skvělý zážitek, být se svými spolužáky na takovém krásném místě, jako je Barcelona a městečko Calella. Poznala jsem nejen spoustu nových a zajímavých míst, ale také jsem získala nové kamarády. Jsem vděčná za všechny chvíle, které jsme tam mohli společně strávit a prožít nezapomenutelný týden ve Španělsku.

 

Eliška Kocmichová

V Barceloně se mi z památek nejvíce líbila katedrála Sagrada Família. Zaujala mě nejen z vnějšku, ale i zevnitř. Bavily mě společné chvíli strávené na pláži. Jsem ráda, že jsme se sblížili

se spolužáky z jiných tříd.

 

Karolína Klimšová

Exkurze byla zábavná a dobře organizovaná. Nejvíce se mi líbilo, že jsme měli dost času na prozkoumání měst a nákupy, ale návštěvy památek byly stejně dobré. Nejzajímavější byla návštěva Sagrada Familia.

 

Karolína Sekaninová

Na naší kulturně-historické exkurzi se mi nejvíce líbila návštěva interiéru katedrály Sagrada Familia. Jako další se mi velice líbila odpoledne strávená na pláži. Také jsem se hodně sblížila

se svými spolužáky a lidmi z ostatních tříd a utvořili jsme super kolektiv.

 

Nikita Karstenová

Moc se mi výlet líbil, bavilo mě to ve dne i v noci. Učitelé byli zábavní a hodní. Dost jsem se

sblížila jak s učiteli, tak s žáky z jiných tříd.

 

Bára Dawidová

Po týdenním zájezdu do Španělska jsme si všichni přivezli úžasnou a skvělou náladu, nějaké ty znalosti a povědomí o historických stavbách. Přijeli jsme unavení a zničeni, ale plní vzpomínek a úžasných zážitků. So in conclusion přijeli jsme z toho úplně HOTOVÍ.

 

Skupina III

Vojtěch Šupal

Na výlet do Španělska se mi velmi líbily znalosti profesorů, kteří nám o každém místě, už cestou tam, řekli plno informací. Paní profesorka vybrala krásný hotel s výborným jídlem kousek od pláže a sálem, ve kterém byla každý večer diskotéka. Děkuji učitelům, jak se o nás postarali a uskutečnili tuto exkurzi

 

Jiří Hasala

Exkurze do Španělska se mi velmi líbila, navštívili jsme spoustu krásných památek, jako například Sagrada Familia, ale především jsme si odvezli spoustu nezapomenutelných zážitků. Mě osobně nadchla největšího fotbalového stadionu Camp Nou. Celý týden jsem si velmi užil a obdivuji všechny, kteří se podíleli na organizaci.

 

Tomáš Nikel

Celý týden strávený v Barceloně a okolí byl bezchybný. Navštívili jsme obrovský stadion Camp Nou a za perlu celého výletu považuji podporu lokálního fotbalového týmu CF Calella. Největší problém mi dělala lokální katalánština, což je vlastně míchanina španělštiny a francouzštiny, naštěstí nám ale paní učitelka Arencibia vždy pomohla.

 

Eliška Kudrnová

Nejvíce mě potěšil přístup tamějších lidí jejich přívětivost a ochota mluvit se mnou španělsky, ačkoliv jsem z ciziny. Nejvíce se mi líbila La Rambla a Barrio Gótico. Velice mě zaujala Casa Batlló, jejíž design mi perfektně přiblížil Gaudího myšlení a životní filozofii.