Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Pražské finále matematické soutěže Pangea

Pražské finále matematické soutěže PangeaDatum konání:
14.6.2024

Na začátku druhého pololetí všichni žáci nižšího gymnázia vyplňovali test matematické soutěže Pangea.

Finálové kolo se konalo v Praze až teď,  14. června 2024. Díky příspěvku nadace Proxima jsme mohli vyjet už ve čtvrtek, prohlédnout si Prahu a na soutěž vyrazit odpočinutí. Z našeho gymnázia postoupilo do finále 7 žáků nižšího gymnázia – z primy Ema Poláčková, ze sekund Marek Životský, Anna Kovalová, Matyas Prymus a Ondřej Novák a z tercií David Tichý a Markéta Fikáčková.

Do Prahy nás nakonec odjelo pět a Matyas Prymus získal 14. místo, Ondřej Novák a Markéta Fikáčková byli 17., Marek Životský a David Tichý byli 32., přičemž kategorie 7. tříd se účastnilo 13 395 žáků a  8. tříd 14 156 žáků.

 

Přikládám postřehy našich finalistů

Po soutěži byl pro nás připravený program, zatímco se vyhodnocovala soutěž. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací od několika hostů, mezi nimi i fotbalista Karel Poborský nebo hokejista Jiří Šlégr, se kterým jsme se vyfotili. 

Sice nikdo z nás nevyhrál, i tak jsme si ale tuto akci užili.

Markéta Fikáčková, tercie B

Druhý den jsme se hned po snídani vydali do nové budovy Národního muzea na zkoušení, a po zapsání se do tabulky jsme se dali do toho. Sice jsem se neumístil v první trojici vítězů, ale za to jsem si to alespoň užil.

Matyas Prymus, 2.B

Celý program v těchto dvou dnech hodnotím určitě pozitivně a doufám, že tohle zažiju i příští rok. Hlavně děkuji vám za vedení našich dobrodružství po Praze. Nemám žádné doporučení, protože jsem si to náramně užil.

David Tichý, 3.A

Líbilo se mi, že jsme tu mohli přespat a mít snídani. Sice jsem nic nevyhrál, ale hodně jsem si to tu užil.

Byl to nejlepší výlet ze školy. Líbil se mi program, který jsme zde měli. Děkuju všem, díky kterým jsem sem mohl jet.

Marek Životský, 2.A

Další den ráno jsme měli skvělou snídani v hotelu a mohli jsme vyrazit na soutěž. Většinu dopoledne jsme se připravovali a psali test. Odpoledne mimo skvělý program proběhlo i vyhlášení výsledků. Poté se stačilo dostat pouze na nádraží a vyrazit zpět domů. Děkuji za skvělý zážitek.  

 Ondřej Novák, 2.A