Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Francouzštináři oslavili Vánoce a nejen to se ve francouzské sekci událo

Francouzštináři oslavili Vánoce a nejen to se ve francouzské sekci událoDatum konání:
18.12.2023
Datum ukončení:
21.12.2023

V posledním předvánočním týdnu se setkali studenti tercie, septimy a oktávy, aby si společně užili aspoň chvíli ve francouzském stylu.

Terciáni připravili k ochutnání La bûche de Noël.

La bûche de Noël je francouzský dezert, který ve frankofonních zemích nesmí na štědrovečerní tabuli chybět. Podává se kdykoliv v době vánočních svátků. V té nejtradičnější podobě se jedná o bohatě zdobenou piškotovou roládu plněnou lahodným krémem, podobnou dřevěnému polenu.

Studenti tercie připravili také pexeso s vánoční tematikou.

Skupinka ze septimy vytvořila kvíz, ve kterém si všichni mohli zopakovat základní fakta nejen z francouzské kultury, ale také z politiky, geografie a kulinářského umění.

Naši nejstarší, studenti oktávy, přispěli aktivitou, jejíž úkolem bylo za pomocí pantomimy předvést každodenní činnosti.

Studenti septimy a oktávy se také zúčastnili soutěže Juvenes Translatores, soutěže pro mladé překladatelské talenty v Evropské unii.

Rovněž jsme se přihlásili do překladatelské soutěže Filozofické fakulty Ostravské univerzity Den s překladem. Ve školním kole, které bylo zcela anonymní, zvítězila Anna Hrachová ze septimy A a postoupila tak do dalšího klání.

Pavla Sláčalová