Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Vánoční koncert Choir van GOH s Václavem Neckářem

Vánoční koncert Choir van GOH s Václavem NeckářemDatum konání:
2.12.2023

Na koncert s Václavem Neckářem a skupinou Bacily se sbor Choir van GOH připravoval od poloviny září. Pod vedením profesorek Marie Chramostové a s asistencí Veroniky Sklenovské a zakladatelky sboru Olgy Blažkové studenti secvičili hudební program k připravovanému koncertu. Sboristé se pravidelně scházeli každý pátek od 14 – 15:30h a vynaložili nemalé úsilí, aby si osvojili náročné vícehlasé melodie skladeb, které by mnohdy potrápily kdejakého ostříleného zpěváka. Nutno zmínit úspěšné říjnové soustředění na Hukvaldech, které se pozitivně zapsalo nejen do hlasů, ale i do srdcí každého z nás a které stmelilo sborový kolektiv.
V den koncertu, v sobotu 2. prosince, zasáhla celou Českou republiku sněhová kalamita. Když jsme pak na zvukové zkoušce stanuli tváří v tvář české popové hvězdě, Václavu Neckáři, byli jsme opravdu rádi, že i přes nepřízeň počasí se svým týmem dorazil. Osobní setkání s hudební legendou a celková příjemná atmosféra byly pomyslnou třešničkou tohoto vánočního vystoupení.

V první části koncertu vystupoval Václav a jeho bratr Jan Neckář se skupinou Bacily. Po krátké pauze zahájily druhou část naše sólistky: Alžběta Musálková, Jana Jackaninová, Božena Lednická a Sára Zámostná, které vokálně doprovodily Jana Neckáře krásnou, intonačně náročnou písní Hlídá je Bůh. Po úspěšné sólové písni přišel na scénu celý náš sbor Choir van GOH i s Václavem Neckářem, který ve svých osmdesáti letech překvapil všechny přítomné, s jakou energií a nasazením odezpíval obě části dvou a půl hodinového koncertu. Zážitek z vystoupení na divadelním jevišti, které bylo pro některé členy sboru premiérou, byl intenzivní, dojemný a velkolepý. Praktikábl, mikrofony, osvětlení, zvuková aparatura, profesionální živá kapela Bacily, smyčcové kvarteto a legenda české hudební scény Václav Neckář! Spolu s ním jsme zazpívali jeho nejznámější hity, například Ša-la-la-la-li, Stín katedrál, Dr. Dam di Dam, ale i vánoční pásmo koled, či jeho nejpopulárnější vánoční píseň Půlnoční.

Ani jsme se nenadáli a bylo po koncertě, následovala děkovačka, krátký přídavek a krátce před 23. hodinou jsme opouštěli prostory kulturního domu Poklad. Jan a Václav Neckářovi děkovali sboru, studenti děkovali vedení sboru a vedení sboru zase děkovalo studentům i Bohu, že se koncert tak skvěle vydařil!