Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Krajské kolo SOČ

Krajské kolo SOČDatum konání:
3.5.2024

V pátek 3. května 2024 se uskutečnilo na VŠB-TUO krajské kolo SOČ. Naše škola měla zastoupení v pěti oborech. Studenti museli napsat práci na vybrané téma, natočit video, ve kterém svou práci představili, a následně ji obhájit v diskuzi před porotou. Naši studenti se této soutěže účastní pravidelně a také letos se jim podařilo získat medailová umístění.

Výsledky krajského kola:

V soutěžním oboru zdravotnictví se na 3. místě umístila Linda Tomanovičová ze septimy B se svou prací Tetanický syndrom, (ne)populární diagnóza moderní společnosti.

Ondřej Brož z 3.C obsadil 3. místo v oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství s prací Využití vytěženého sedimentu ze dna odlišných rybníků.

V oboru tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie vybojovali 3. místo Matyáš Fiedor a Šimon Hudeček z 3.C za práci Výroba stroboskopu.

Jakub Hlosta z 3.C s prací Míra znečištění ovzduší pevnými částicemi v aglomeraci Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek a jejich vliv na zdraví člověka v letech 2014 až 2019 získal 4. místo v oboru ochrana a tvorba životního prostředí.

V oboru strojírenství, hutnictví a doprava se na 7. místě umístil Vítězslav Musálek z 3.C s prací Pneumatiky a jak ovlivňuje jejich vnitřní tlak jízdní vlastnosti vozidla.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy.