Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Máme mistryni České republiky v jachtingu

Máme mistryni České republiky v jachtinguČtrnáctiletá Adéla Rabasová, studentka kvarty B našeho gymnázia, členka reprezentačního týmu České republiky jejíž domovský klub je Jacht klub Jezero Hlučín, získala titul mistra v okruhovém jachtingu lodní třídy ILCA 4 (LASER 4.7) v kategorii dívek a v celkovém pořadí druhou pozici ve velmi těsném závodě se shodou bodů s první místem.

Aktuálně po vydání článku v místních novinách Adél obhájila prvenství a stala se mistryní Moravskoslezského kraje v dané lodní třídě. A dále ve všech pohárových závodech ČR pořádaných Asociací lodní třídy, celkově je v současné chvíli na třetí pozici v České republice.

Letos v červnu byla vyhodnocena osobností roku 2020 v kategorii reprezentanti v oblasti sportu města Hlučína a je velkou sportovní nadějí v českém jachtingu.

Jachting buduje v závodníkovi sebedůvěru, samostatné rozhodovaní, taktické uvažování a vnímání přírody. Nemůžeme se tedy divit, že Adélka již nyní pohlíží vpřed k Olympijským hrám v roce 2024.

Podporujeme její nadšení a úspěchy a všichni jí přejeme, aby i nadále tak skvěle zvládala všechna náročná sportovní soustředění a školní povinnosti jako doposud. Jsme jejími velkými fanoušky.

Jménem Gymnázia Olgy Havlové třídní učitelka Mgr. Barbora Arvai