Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Máme vítěze soutěže Vím proč

Máme vítěze soutěže Vím pročDatum konání:
21.6.2022
 
S potěšením si dovoluji oznámit, že v 8. ročníku celostátní fyzikální soutěže "Vím proč" zvítězili ve své kategorii studenti Vaší třídy, Matyáš Banar a David Macek. 
 
Soutěž spočívá v natočení a poslání krátkého vlastního videa s demonstrací a vysvětlením nějakého fyzikálního jevu. Hodnotí se nápad, věcná správnost a provedení. Výsledné hodnocení se pak skládá jak z hodnocení odborné poroty, tak i veřejnosti ("lajky"). Letos soutěžící nahráli celkem 143 videí. 
 
Kluci zvítězili s videem "Trable s hrozny", v němž tentokrát nejde o výrobu tradičního nápoje ze sladkých bobulí, nýbrž o snahu z nich pomocí mikrovlnné trouby "vymáčknout" něco mnohem "ostřejšího" - plazmové výboje! Což se jim nakonec po mnoha damatických pokusech i podařilo.
 
Jelikož se tato soutěž tradičně koná pod záštitou největšího tuzemského dodavatele energií ČEZ, odpovídají tomu i ceny, které jsou velmi atraktivní. Za první místo si odnáší poukaz na 10000,- Kč na nákup v obchodě Mall.cz a dále získali pro naší školu 200.000,- Kč na vybavení odborných učeben. 
 
Bravo!, kluci a díky!