Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Mistrovství GOH v lyžování a snowboardingu

Mistrovství GOH v lyžování a snowboardinguDatum konání:
20.3.2023

Po létech covidového nicnedělání jsme uspořádali již třetí ročník mistrovství GOH v lyžování a snowboardingu, tentokrát jsme areál na Gruni vyměnili za profesionálně připravenou trať na Ski Bílá.

 

Takto závody viděla Lucie Sečkařová:

Dne 20. března 2023 vyrazila 39členná skupina sportovních nadšenců z řad studentů v doprovodu učitelského tria Trojek, Kartous, Kofránek do Ski areálu Bílá v Beskydech, kde se konalo tradiční Mistrovství GOH v lyžování a snowboardingu.
V brzkých ranních hodinách jsme se sešli před OC Galerie. Okolo sedmé hodiny jsme vyrazili zájezdovým autobusem směr Beskydy. Cesta nám rychle uběhla a v půl deváté jsme již stáli připravení na úpatí kopce. Učitelé nám rozdali dresy s čísly a předali důležité informace k závodu, poté nás již vypustili na sjezdovku. Vzhledem k převládajícím vysokým teplotám jsme od svahu nic moc neočekávali a byli jsme velmi příjemně překvapeni, sjezdovka byla skvěle upravená. Během hodiny jsme se rozjezdili a pak probíhal závod. Každý jel závodní trasu dvakrát a výsledné pořadí určoval součet obou časů. Po závodě jsme měli čas lyžovat či se jít občerstvit. Okolo půl jedné pak proběhlo vyhlášení nejlepších závodníků ze tří kategorií, holky lyže, kluci lyže a smíšený snowboard.
Po vyhlášení jsme udělali společné foto a do tří jsme ještě mohli lyžovat. Kvalita svahu se s přibývající teplotou zhoršovala, ale to se dalo čekat, venku bylo neuvěřitelných 14°. Po třetí hodině jsme již všichni unavení, ale příjemně naladění nastoupili do autobusu a vydali se směr Ostrava.

 

Konečné výsledky:

Celkově:

  1. místo   Fabián Čurda
  2. místo   Marián Petr Zádrapa
  3. místo   Tomáš Novotný