Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Okresní kolo SOČ

Okresní kolo SOČDatum konání:
11.4.2022

V pondělí 11. dubna 2022 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě-Zábřehu okresní kolo SOČ. Naši školu reprezentovalo 10 jednotlivců, kteří obhajovali své práce před různými komisemi rozdělenými dle soutěžních oborů.

Zde jsou výsledky:

V soutěžním oboru biologie se na 2. místě umístila Aneta Sikorová ze septimy A se svou prací Efekt fototerapie na hladinu bilirubinu u novorozenců s novorozeneckou žloutenkou.

Helena Michálková ze septimy A obsadila 1. místo v oboru zdravotnictví s prací Vliv svalových dysbalancí u adolescentů vzhledem k riziku rozvoji skoliózy.

V oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství vybojovala 1. místo Ivana Pokorná ze septimy A s prací Fermentace a kultivace bakterií a kvasinek v nápoji kombucha a 2. místo obsadila Hana Kajzarová ze 3.C s prací Mléko a intolerance s ním související.

Valerie Sečkařová z oktávy A zvítězila s prací Newtone, nezlob se v oboru tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie. 2. místo získala Karolína Žáková ze septimy A za práci Problematika udržitelné módy.

V oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času se na 1. místě umístila Kristýna Trličíková ze septimy A s prací Poruchy příjmu potravy. 2. místo obsadila Karolína Šindlářová ze 3.C za práci Genderové stereotypy v učebnicích anglického jazyka pro 1. stupeň ZŠ. Sabina Rajdusová ze septimy B se s prací Muzikoterapie umístila na 4. místě.

Klára Glosová ze septimy B obsadila 2. místo v oboru filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory s prací Vnímání konsensuálního incestu v moderní společnosti.

Do krajského kola, které se uskuteční v pondělí 9. května 2022 na  VŠB-TUO, postoupily studentky Aneta Sikorová, Helena Michálková, Ivana Pokorná, Hana Kajzarová, Valerie Sečkařová, Karolína Žáková a Kristýna Trličíková.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přeji mnoho úspěchů v dalším kole.