Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Okresní přebor družstev škol v šachu

Okresní přebor družstev škol v šachuDatum konání:
8.12.2023

V pátek 8. prosince vyrazily (v časných ranních hodinách) tři týmy nižšího gymnázia reprezentovat naše gymnázium na Okresní přebor družstev škol v šachu, který byl již tradičně pořádán v prostorách Matičního gymnázia v Ostravě.

Turnaj byl hrán ve dvou skupinách. V jedné z nich se naše nejlepší družstvo, ve složení Jan Fráňa (2.B), Michal Gavač (2.B), František Šebesta (4.B) a Matyáš Pavliska (4.B), kvalifikovalo až do semifinále.

V semifinále jsme narazili na zcela dominantní domácí tým, který byl již nad naše síly. Součástí tohoto duelu byl i souboj Honzy Fráni, jenž ve svém zápase remizoval a bez okolků lze jeho souboj nazvat zlatým hřebem celého turnaje. Duel s napětím sledovala i řada soupeřů od ostatních stolů, kteří již měli své zápasy dávno dohrány a znalecky pokyvovali hlavami nad výkonem obou soupeřů.

Následně naši reprezentanti – bohužel – prohráli i souboj o třetí místo, a tak na nás zbyla nepopulární “bramborová medaile“ a museli jsme přihlížet oceňování týmů, které skončily před námi, což nám ovšem neubralo na dobré náladě a radosti z dobře odehraného turnaje.

Již nyní se těšíme na příští rok, kdy se vrátíme ještě silnější a odhodlanější zvítězit!