Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Oslavy 50. výročí Gymnázia Olgy Havlové

Oslavy 50. výročí Gymnázia Olgy HavlovéDatum konání:
14.10.2022
Datum ukončení:
15.10.2022

Dny nabité děním

Vše začalo výroční akademií, která se postupně rodila pod taktovkou osoby na naší škole nejpovolanější a také nejzkušenější, tedy češtináře Lukáše Bárty. Díky jeho výjimečnému smyslu pro detail a schopnosti vytvořit z různorodosti a rozmanitosti jeden pevný celek jsme měli možnost sledovat vystoupení taneční, hudební i dramatická, divadlo studentské i učitelské, vystoupení jednotlivců i skupin, mladších i starších studentů.

Před očima se nám tak odvíjel příběh studentů a učitelů naší školy, kam patří humor, vtip, nadsázka i sentiment. Vystupující nás nenechali ani na chvíli vydechnout, s každým číslem přišlo nějaké nečekané překvapení, takže nám až po skončení této revue došlo, co měla všechna vystoupení společného – byla to radost z vydařeného společného díla, pozitivní atmosféra a nepřehlédnutelné souznění všech aktérů. Bouřlivý aplaus na konci si zasloužili všichni – ti, co byli vidět na jevišti, i ti, kteří pomáhali zajistit chod akademie za ním. Diváci ocenili nejen úžasná vystoupení, profesionální pěvecké, hudební či taneční výkony, nápadité detaily, originální moderování Adély Bedrlíkové a Davida Pastrňáka, ale i odvahu vystoupit před plným sálem a jít s kůží na trh. Ostatně poděkování krásně shrnul již zmíněný Lukáš Bárta zde

Společenský večer, další část našich oslav, předčil naše očekávání.

Večer začal vystoupením školního pěveckého sboru, který letos také slaví významné výročí, a sice 30 let od svého založení, a projevem ředitelky školy, v němž poděkovala všem bývalým i současným pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům školy za to, že všichni přispěli k vybudování a udržení skvělého jména naší školy, uvítala Moniku Granja, ředitelku Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Tomáše Kotyzu, ředitele Krajského úřadu MSK, a Lukáše Curyla, náměstka hejtmana MSK. V závěru věnovala zvláštní poděkování dlouholeté kolegyni a zástupkyni ředitelky školy Drahoslavě Pospíšilové a předchůdkyni ve funkci ředitelky školy Dagmar Juchelkové.

Celý večer se nesl v duchu setkání a setkávání, na každém kroku bylo vidět hloučky bývalých spolužáků a učitelů a nebylo možné přehlédnout, že se při vzpomínání na časy spojené s naší školou skvěle baví. Doprovodný program podtrhl slavnostní atmosféru večera – vystoupila na něm například absolventka školy sopranistka Babora Čechová a studenti Adéla Broukalová a Viktor Lipina se představili tanečním vystoupením. Nečekané a do poslední chvíle utajované překvapení si připravilo vedení školy, když se na parketu jako „předskokani“ vystoupení studentů objevily dva taneční páry – jeden s ředitelkou školy a druhý se zástupkyní Martou Freislerovou – a odtančily romantický waltz. V jednom ze sálů hrála kapela Axel, na dalším místě vystoupila cimbálová muzika Kotci. Obrovskou odezvu měla kapela Midnight, jejíž frontmenkou, talentovanou zpěvačkou a kytaristkou je naše studentka Adéla Bystroňová. O moderování večera se postarali Bára Radostová a David Pastrňák.

Během večera si mohli návštěvníci zakoupit almanach, ze kterého prostřednictvím fotografií a vzpomínek absolventů i pedagogů dýchla padesátiletá historie, prohlédnout si školní kroniky či si zakoupit pivo z limitované edice s logem naší školy.

Loučili jsme se dojatí a spokojení.

Poděkování patří všem, kteří se o tento fantastický den zasloužili, a jejich úplný výčet ani není možný. Velmi děkujeme zejména hlavní organizátorce večera Romaně Moravcové, díky které vše běželo naprosto perfektně, ostravskému Divadlu loutek, které nám jako deux ech machina fantasticky a obětavě pomohlo vyřešit technické problémy, i VŠB-TU Ostrava za poskytnutí krásných prostor pro uspořádání akce.

Největší poděkování ale patří všem, kteří přišli a oslavili úžasné 50. narozeniny naší školy společně s námi. Byla to krásná a důstojná oslava. Těšíme se zase za 50 let!

Jana Huvarová