Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Týden španělské kultury

Týden španělské kulturyDatum konání:
17.10.2023
Datum ukončení:
20.10.2023

Podzim je na naší škole spjat s celou řadou aktivit, mezi které už jedenáct let patří také Týden španělské kultury Semana Ostraña. Stejně jako v minulém roce jsme velice rádi využili možnosti realizovat velkou část programu v prostorách Knihovny města Ostravy Podroužkova, která nám poskytla perfektní zázemí a dodala celému projektu neopakovatelné kouzlo. Atmosféra na recitační soutěži probíhající v kulisách dětského oddělení plného knih, literatury a také barev byla téměř magická.

Přirozeně nás také moc těší, že i po tolika letech si soutěž stále udržuje své příznivce, řada studentů se účastnila již poněkolikáté, plynule přecházejí z nižší kategorie do vyšší. Porotu tak každoročně čeká náročné rozhodování o vítězích, často jsou výsledky opravdu velmi těsné. Zde jsou letošní ocenění:

 

kategorie A

  1. Sára Vykrutová, Porg Ostrava
  2. Eliška Leidolfová, Gymnázium Olgy Havlové
  3. Anna Beloritová, Gymnázium Petra Bezruče

 

kategorie B

  1. Hoai Thuy Trinh, Wichterlovo gymnázium
  2. Mia Pospěchová, Biskupské gymnázium
  3. Lucie Endlová, Gymnázium Olgy Havlové

 

kategorie C

  1. Jiří Lyčka, Gymnázium Hladnov

 

Na recitační soutěž jako vždy po zbytek týdne navazovala celá řada lekcí, přednášek a prezentací. Zapojeni do projektu tak byli skutečně všichni studenti španělštiny našeho gymnázia. Zájem o akci projevily také další školy, a to nejen ostravské, ale například i z Hlučína či Šilheřovic.

Věříme, že se podařilo připravit skutečně pestrý program zahrnující španělské a hispánské reálie, kulturu, umění, ale také například fraseologii, lingvistické aktivity spojené s pohybovým cvičením či besedu s účastnicemi zahraničních jazykových kurzů. Součástí projektu je opět i výtvarná soutěž určená žákům základních, středních a základních uměleckých škol. Velice si vážíme účasti Mgr. Petra Šlechty, Ph.D. a doc. Mgr. Jiřího Chalupy, Dr., kteří působí na katedře romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Celý týden završil druhý ročník Noci španělského filmu.

Jako každý rok bychom chtěli moc poděkovat Magistrátu města Ostravy za dlouhodobou finanční podporu, Knihovně města Ostravy Podroužkova, všem porotcům, přednášejícím a lektorům a také studentům, pro které program každoročně připravujeme, protože bez nich by samozřejmě zcela postrádal smysl.

                                                                                                                                                               PK ŠJ