Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Školní kolo SOČ

Školní kolo SOČDatum konání:
22.3.2024

V pátek 22. března proběhlo na naší škole školní kolo 46. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Přehlídky se zúčastnil rekordní počet soutěžících, kteří prezentovali své práce v devíti různých oborech.

V oboru fyzika se na prvním místě umístila práce Výroba stroboskopu od Matyáše Fiedora a Šimona Hudečka z 3.C. Na druhém místě skončila práce 60 pokusů s ohněm a vodou od Kateřiny Mikulkové a Šimona Vlčka ze septimy B.

V oboru biologie, geografie a geologie převzala první místo Johanka Chytilová ze septimy B za práci Ornitologické pozorování výskytu vlhy pestré v okresu Přerov v letech 2018-2023.

V oboru zdravotnictví si odnesla první místo Linda Tomanovičová ze septimy B za práci Tetanický syndrom, (ne)populární diagnóza moderní společnosti. Na druhém místě se společně umístily dvě studentky ze septimy A, Helena Hájková se svou prací Vliv modrého světla na spánek a Zuzana Kunčická se svou prací Problematika české sexuologie a jejího vnímání transgenderismu.

Ondřej Brož z 3.C se svou prací Využití vytěženého sedimentu ze dna odlišných rybníků obsadil první místo v oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství.

Jakub Hlosta z 3.C získal první místo v oboru ochrana a tvorba životního prostředí za práci Míra znečištění ovzduší pevnými částicemi v aglomeraci Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek a jejich vliv na zdraví člověka v letech 2014 až 2019.

V oboru strojírenství, hutnictví a doprava se na prvním místě umístil Vítězslav Musálek z 3.C se svou prací Pneumatiky a jak ovlivňuje jejich vnitřní tlak jízdní vlastnosti vozidla.

Richard Šebek z oktávy B získal za práci Měřič odskoku minigolfových míčů první místo v oboru elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Na druhém místě skončila Eliška Sýkorová ze septimy A se svou prací Vodík jako obnovitelný zdroj energie.

Kamil Szott z 3.C se umístil na prvním místě s prací Jak ovlivňují barvy a obrázky na obálkách učebnic občanské výchovy motivaci žáků druhého stupně ostravských základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií je otevřít? v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Druhé místo obsadila Adriana Škvrnová ze septimy B s prací Edukace dívek s Aspergerovým syndromem v období pubescence.

V oboru filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory si odnesla první místo Eliška Kudrnová ze septimy B za práci Podvádění: Sociální deviace nebo etické dilema?. Druhé místo obsadil Hugo Togner se svou prací Česko-taiwanské obchodní a diplomatické vztahy ve 21. století.

Výkony „sočkařů“ byly výborné, takže všichni postoupili do okresního kola, které se bude konat 11. dubna na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě-Zábřehu.