Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Turnaj mladých fyziků 2024

Turnaj mladých fyziků 2024Datum konání:
25.3.2024

V pondělí 25. 3. 2024 nastoupil náš tým Gymnázia Olgy Havlové ve složení: Ondřej Wojtovič (7.B), Eva Bijoková (7.B), Michal Strachota (7.B), Tomáš Nikel (7.B) a náhradnice, Lucie Endlová (5.B), za zdravotně indisponovaného Václava Otiska (7.B), do čtyřhodinového fyzikálního souboje v prestižní soutěži Turnaj mladých fyziků proti domácímu týmu Mendelova gymnázia Opava. 

Ačkoliv si vítězství se ziskem 81 bodů nakonec odnesl tým Mendelova gymnázia, náš věkově výrazně mladší tým byl ostřílenému týmu maturantů z domácího Mendelova gymnázia těžkým a důstojným soupeřem a vybojoval 67,5 bodů.

Paralelně k duelu GOH a Mendelova gymnázia probíhal tentýž den v jiné místnosti i duel mezi výběrem brněnských gymnázií a gymnáziem Český Těšín, ze kterého do Prahy postupují Brňáci se ziskem 64 bodů.

Ačkoliv náš tým v závěrečném duelu věděl, že nepostoupí, v emotivním duelu předvedl svůj nejlepší výkon. Namísto snahy o vítězství se zaměřili na pomoc soupeři. Podělili se o své know-how a pomohli mu lépe se připravit na celostátní kolo. Tímto nečekaným gestem ohromili všechny přítomné.