Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Školní kolo Středoškolské odborné činnosti

Školní kolo Středoškolské odborné činnostiDatum konání:
24.3.2022

Ve čtvrtek 24. března 2022 proběhlo na naší škole školní kolo 44. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Přehlídky se zúčastnili studenti vyššího gymnázia, kteří prezentovali své práce z nejrůznějších humanitních a přírodovědných oborů. Celkem soutěžilo 11 jednotlivců, z nichž každý měl možnost prezentovat svou práci pomocí multimediální techniky a následně se snažil před hodnotící porotou obhájit výsledky, ke kterým ve své práci dospěl.

A zde jsou vítězové:

V soutěžním oboru biologie se na 1. místě umístila Aneta Sikorová ze septimy A se svou prací Efekt fototerapie na hladinu bilirubinu u novorozenců s novorozeneckou žloutenkou.

Lucie Láryšová ze septimy A obsadila 1. místo v oboru zdravotnictví s prací Leukémie u dětských a adolescentních pacientů. 2. místo ve stejném oboru patří Heleně Michálkové rovněž ze septimy A za práci Vliv svalových dysbalancí u adolescentů vzhledem k riziku rozvoji skoliózy.

V oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství vybojovala 1. místo Hana Kajzarová ze 3.C s prací Mléko a intolerance s ním související a 2. místo obsadila Ivana Pokorná ze septimy A s prací Fermentace a kultivace bakterií a kvasinek v nápoji kombucha.

Valerie Sečkařová z oktávy A zvítězila s prací Newtone, nezlob se v oboru tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie. 2. místo získala Karolína Žáková ze septimy A za práci Problematika udržitelné módy.

V oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času se na 1. místě umístila Kristýna Trličíková ze septimy A s prací Poruchy příjmu potravy. 2. místo obsadily Karolína Šindlářová ze 3.C za práci Genderové stereotypy v učebnicích anglického jazyka pro 1. stupeň ZŠ a Sabina Rajdusová ze septimy B za práci Muzikoterapie.

Klára Glosová ze septimy B obsadila 1. místo v oboru filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory s prací Vnímání konsensuálního incestu v moderní společnosti.

Soutěžící postoupili do okresního kola SOČ konaného 11. dubna 2022 v prostorách Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského v Ostravě-Zábřehu.

Všem účastníkům SOČ blahopřeji a přeji chuť rozšiřovat a prohlubovat své odborné a komunikační znalosti, dovednosti a zkušenosti i v dalších ročnících Středoškolské odborné činnosti.