Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Španělština po letech

Španělština po letechDatum konání:
27.5.2022

Říká se, že nový jazyk znamená nová dobrodružství. Tři maturanti z roku 2016 se nyní přesvědčují o tom, že to samé může platit i pro jazyk, který na gymnáziu Gymnáziu Olgy Havlové osm let pod vedením profesorek Alexandry Arencibia a Petry Šimčákové studovali, během náročných vysokoškolských let jej ale pozapomněli – španělštinu.

Zhruba před rokem se tato trojice bývalých studentů gymnázia rozhodla, že společně znovuobjeví svůj ztracený um. Od té doby se schází na společná sezení, během kterých hovoří španělsky a snaží si zlepšit svou úroveň jazyka i znalost španělské a latinskoamerické kultury.

Zprvu se setkání konala pouze nepravidelně, poslední půlrok ale tráví společnými lekcemi španělštiny hodinu týdně, a to pomocí videohovoru – každý z nich žije na jiném konci Česka a mimo internet se stýkají jen zřídka. Právě španělština jim ale dala příležitost, jak zůstat v kontaktu nadále i po letech od ukončení studií na gymnáziu.

 

Adam, Tomáš, Mirek

 

Somos tres estudiantes de profesora Arencibia y Šimčáková. Estudiamos español 8 años durante los cuales nuestras profesoras nos enseñaron hablar español muy bien. Después de salir del instituto, poquito a poquito empezamos a olvidar lo que habíamos aprendido. Entonces, en abril de 2021 nosotros tres chicos decidimos que no queríamos perder lo que habíamos aprendido y juntos empezamos a hacer reuniones dónde hablamos español entre nosotros tres.

Primero, nuestras reuniones eran irregulares, pero a partir del diciembre del año pasado hemos tenido la reunión cada lunes a las 7 de la tarde.

Gracias a español, tenemos esta oportunidad de estar en contacto después de todos los años a pesar de vivir en ciudades diferentes y estar muy ocupados, porque no solo charlamos, sino también practicamos nuestro español.

Adam, Tomáš, Mirek.