Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Ubytovali jsme osmičlennou skupinu žen a dětí z Ukrajiny

Ubytovali jsme osmičlennou skupinu žen a dětí z UkrajinyDo Ostravy přicestovaly 17. 3. 2022. Ještě týž den jsme si osm žen prchajících před válkou z Ukrajiny vyzvedli v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině na Černé louce a ubytovali u nás ve škole.
Přijely unavené a vyčerpané a plně vybavený prostor k bydlení, který na ně čekal, je dojal. Těžko popsat pocity, se kterými musely ženy vstupovat do svého nového přechodného bydliště.

Necelý týden jsme potřebovali na to, abychom společnými silami přebudovali a vybavili bývalý školnický byt vším, co bylo potřeba. K položkám dlouhého seznamu potřebných věcí (postele, přikrývky, povlečení, vybavení kuchyně, pračka, potraviny, toaletní a hygienické potřeby…) se přihlásili rodiče, studenti a zaměstnanci ochotní je zajistit za jedno jediné odpoledne!! S obrovskou podporou všech – rodičů, zaměstnanců, studentů – jsme v rekordně krátkém čase vše uklidili, vystěhovali, připravili, nastěhovali vše potřebné.

A naše podpora nekončí – s „našimi Ukrajinkami“ absolvujeme návštěvy úřadu práce, pomáháme se založením bankovních účtů, studenti nabídli pomoc ve výuce češtiny a angličtiny i procházky v okolí školy, zprostředkováváme další pomoc.

Všem, kteří se zasloužili o to, že jsme mohli zajistit lidem v nouzi tak potřebný azyl, patří opravdu velké poděkování!