Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Úspěchy 43. ročníku Středoškolské odborné činnosti

Úspěchy 43. ročníku Středoškolské odborné činnostiDatum konání:
7.5.2021

I přes veškeré nástrahy online studia se na naší škole našly studentky, které se pustily do činnosti, která převyšovala jejich běžné školní povinnosti, a sice do středoškolské odborné činnosti. Jednalo se o osm studentek z obou septim a čtvrtého ročníku. Zastoupení oborů bylo velmi pestré, od technických oborů přes přírodovědné až ke společenskovědním. Stejně jako v minulém ročníku museli soutěžící kromě své práce nahrát do systému SOČ také prezentační video. Školní kolo proběhlo 26. března.

Vítězové školního kola:

V oboru biologie se na prvním místě umístila Veronika Prokopová ze septimy A se svou prací Partenogeneze brouka druhu Cytilus sericeus (Byrrhidae).

Adéla Kamradková ze septimy A zvítězila s prací Střevní mikrobiom člověka v oboru zdravotnictví.

Gabriela Jochcová ze septimy A se svou prací Napadení jmelím v městské zástavbě: jaký vliv má tvar stromu? obsadila první místo v oboru ochrana a tvorba životního prostředí.

V oboru stavebnictví, architektura a design interiérů se na prvním místě umístila Veronika Trčková ze 4. C se svou prací Návrh venkovní učebny.

V oboru teorie kultury, umění a umělecké tvorby bylo uděleno první místo Haně Jetmarové ze septimy B za práci Příznaky bipolární afektivní poruchy u fiktivních postav beletrické literatury pro mládež.

Nora Naščaková ze septimy B se umístila na prvním místě v oboru historie se svou prací Političtí vězni a dopady perzekuce na jejich děti v komunistickém Československu.

Anna Baníková ze septimy B se svou prací Eutanazie v ČR a její vnímání napříč třemi věkovými skupinami obsadila první místo v oboru filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory.

V oboru informatika získala první místo Adéla Popelková ze septimy A za svou práci Lenscalc: kalkulačka čoček.

Okresní kolo proběhlo 16. dubna rovněž online formou. Všechny studentky naší školy skončily ve svých oborech na stupních vítězů. Na prvním místě se umístily Veronika Prokopová, Gabriela Jochcová, Veronika Trčková, Hana Jetmarová a Adéla Popelková, druhé místo posbírala Adéla Kamradková s Annou Baníkovou a třetí místo obsadila Nora Naščaková.

Do krajského kola, které se konalo 7. května, postoupily všechny studentky na prvním a druhém místě z okresního kola. I toto kolo bylo pro naší školu velmi úspěšné. První místo obsadily Gabriela Jochcová, Veronika Trčková a Hana Jetmarová, které si zajistily přímý postup do celostátního kola SOČ. Na druhém místě a v tzv. licitaci pro celostátní kolo se ocitly práce Veroniky Prokopové a Adély Popelkové. Mezi krajskými koly a celostátní přehlídkou probíhá licitační porada, na které jsou obory doplněny pracemi navrženými do licitace, a to na základě hodnocení předsedů celostátních porot jednotlivých oborů. Třetí místo získala za svou práci Adéla Kamradková a na čtvrtém místě se umístila Anna Baníková.

Na následujících odkazech je možné zhlédnout prezentační videa našich studentek.
https://youtu.be/GJUbG9yt-bk
https://youtu.be/iFYHK9Na9PY
https://www.youtube.com/watch?v=erJRxWdQb68&ab_channel=GabrielaJochcov%C3%A1
https://youtu.be/1gwL5HEeiuc
https://youtu.be/7KHNcUiu4nQ
https://www.youtube.com/watch?v=uiG8_jTS80w&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=UDdeha5X4cY
https://youtu.be/EeTkNDEYvJs

Všem soutěžícím gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy!