Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Biologie > Konference projektu Vysokoškolákem na zkoušku

Konference projektu Vysokoškolákem na zkouškuDatum konání:
18.12.2019

Talentovaní středoškoláci z našeho regionu si vyzkoušeli, jak velký skok je přesun ze školní lavice za řečnický pult a jaké to je být vysokoškolákem.

Každý účastník si na začátku školního roku vybral zajímavé téma, kterým se zabýval a za pomoci mentora do hloubky zkoumal jádro tohoto problému. Výsledkem byla seminární práce a prezentace, kterou jsme si museli obhájit před odbornou porotou a publikem.

Já si vybrala téma Partenogeneze u brouka druhu Cytilus sericeus (Byrrhidae), které mě od samého začátku nadchlo. Extrahováním DNA jsem s pomocí odborného taxonoma přišla na nový druh brouka v Číně a vyvrátila jsem obecný předpoklad geografické partenogeneze.

Gabriela Jochcová si vybrala téma Napadení jmelím v městské zástavbě: jaký vliv má tvar stromu? Poctivě docházela do Havířova, kde sčítala a měřila stromy. Toto ohromné množství stromů následně neúnavně určovala a došla k zajímavým závěrům.

18. 12. 2019 se na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity konala závěrečná biologická konference modulu Vysokoškolákem na zkoušku, kterou organizovala SOVA (Studentská organizace vědeckých aktivit). Celý projekt se nesl v zábavném duchu a vřele ho doporučuji těm, kteří rádi bádají a poznávají nové lidi.

Veronika Prokopová, sexta A