Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Český jazyk a literatura > IV. ročník Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu

IV. ročník Dolování z Kafky aneb PROCEStujte OstravuDatum konání:
24.2.2017

V pátek 24. února 2017 proběhl v ulicích Ostravy již čtvrtý ročník interaktivní dobrodružné soutěže Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu.

Dobrodružná hra Dolování z Kafky, jejíž čtvrtý úspěšný ročník máme letos za sebou, v sobě spojuje nezbytnost intelektuální přípravy (znalost Kafkova života a díla) se schopností improvizace, kreativity a orientace v rozličných částech Ostravy. Šest soutěžních týmů, skládajících se ze studentů druhých a třetích ročníků GOH, vyrazilo podle indicií a útržku slepé mapy do chladného pátečního jitra a během dopoledne je čekalo mnoho zajímavých překvapení na nejrůznějších stranovištích týkajících se Kafkova literárního odkazu. Soutěžícím tak bylo umožněno navštívit nejrůznější zajímavá místa našeho rozlehlého města a pohledět na ně z poněkud odlišné perspektivy - v souvislosti s nadčasovými, nesmrtelnými Kafkovými prózami. Letos na ně dokonce čekala dvě zbrusu nová stanoviště, a celá soutěž tak vyžadovala mnohem více psychických i fyzických sil.

Z reakcí soutěžících, ale i studentů, kteří nám pomáhali letošní ročník organizovat, jsme nabyli radostného dojmu, že se naše soutěž stále shledává s upřímným nadšením všech zúčastněných. Budeme se proto těšit na příští ročníky...

Lukáš Bárta za tvůrčí tým soutěže