Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Základy společenských věd > Soutěž k Mezinárodnímu dni lidských práv

Soutěž k Mezinárodnímu dni lidských právDatum konání:
16.12.2021

Ve čtvrtek 16. prosince proběhla na naší škole již tradiční soutěž o lidských právech určená pro žáky devátých tříd základních škol a naše kvartány. Jednalo se již o desátý ročník konaný u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv, jehož téma bylo letos „Právo na informace“. Do soutěže se přihlásilo šest základních škol z Ostravy: ZŠ Ostrčilova, ZŠ Klegova, ZŠ Ostrava-Hrabová, ZŠ logopedická Ostrava-Hrabová, ZŠ gen. Škarvady a ZŠ a waldorfská ZŠ Ostrava-Poruba.

Úkolem soutěžících bylo připravit multimediální prezentaci na zadané téma, před komisí sestavenou z učitelů našeho gymnázia ji předvést a obhájit. Komise hodnotila kreativitu, vlastní přínos v prezentaci, aktuálnost informací, strukturu prezentace, stejně jako mluvený projev a úroveň vystupování.

Nutno říci, že kvalita soutěžících se rok od roku zvyšuje, takže i letos bylo těžké určit vítěze. Proto jsme zapojili také samotné žáky a jejich vyučující, kteří zvolili cenu diváků pro: Matyáše Karla Stocha ze ZŠ gen. Škarvady.  Porota se nakonec rozhodla o udělení prvního místa rovněž pro Matyáše Karla Stocha ze ZŠ gen. Škarvady.