Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Geologické kladívko

Geologické kladívkoDatum konání:
26.4.2024

V pátek 26. 4. proběhla v geologickém pavilonu Hornicko-geologické fakulty VŠB soutěž pro všechny nadšence neživé přírody – Geologické kladívko. Soutěže se zúčastnili ve dvou kategoriích hned 4 naše týmy, tým z 1.C, kvinty B a dva týmy z kvarty A. 

Soutěž se zdála býti poměrně stejná jako loni jen s tím rozdílem, že tentokrát jsme soutěžili ve vyšší kategorii a s úplně jinými lidmi. Naštěstí jsme sestavili skvělý tým, kde každý v tento den dal ze sebe úplně vše.

S testem jsme neměli žádné potíže, vždy jsme zvolili odpověď, která nám přišla jako nejvhodnější. S poznávačkou už to taková legrace nebyla. Ke každému nerostu či hornině nás napadalo tolik možných názvů, co by to tak mohlo být, že jsme byli opravdu nerozhodní a vcelku ztracení. Tuto náročnou část naštěstí zachránily poslední úkoly v jednotlivých pavilonech. Poté nás čekala přednáška, která byla mnohem lákavější než loni. A završením celé soutěže byly výsledky a spousta hodnotných cen pro ty nejúspěšnější. Myslím si, že mohu mluvit za všechny členy svého týmu, když řeknu, že soutěž jsme si moc užili. Pro mne je to jedna z nejzábavnějších soutěží a moc ráda bych se jí chtěla zúčastnit společně s týmem i v příštím roce.

Denisa Pěchová, 1.C