Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Lyžařský kurz Dolní Morava 2022 (kvinty, 1.C)

Lyžařský kurz Dolní Morava 2022 (kvinty, 1.C)Datum konání:
7.3.2022
Datum ukončení:
11.3.2022

Bylo 7. března, něco málo po 6. hodině ranní, když jsme vyjeli od Třebovického Tesca směrem na Dolní Moravu. Cesta nám utekla rychle, několik spolužáků si dokonce schruplo a o tři hodiny později jsme už stáli na sjezdovce, připraveni na odpolední lyžování, při kterém jsme byli rozděleni do jednotlivých skupin. První den jsme zakončili poutavou, leč pro nás možná i trošku děsivou, přednáškou o horské službě. 

Následující den, který jsme započali skvělou snídaní, jsme se opět vydali na sjezdovky a objevili skvělou restauraci, ve které jsme se pozdější dny společně scházeli.

Kromě lyžování jsme také měli možnost vyzkoušet sjezd na saních a horskou nebo bobovou dráhu. Zážitky to byly natolik skvělé, že odmítnout nemohli ani učitelé.

Večer jsme se vždy sešli v jídelně nebo herně, kde jsme společně trávili čas při večerním programu. Dělali jsme kvízy, i přes prvotní negativní ohlasy se utkali ve hře dobble a poslední den samozřejmě měli diskotéku, kterou jsme si vychutnali až do poslední minuty. 

Po pěti dnech plných skvělého počasí jsme se vrátili před Třebovické Tesco bez jakýchkoliv úrazů, či bolístek, snad jen s pocitem, že se ještě na pár dní chceme vrátit na Dolní Moravu a prožít těch pět dní ještě jednou.

Magdaléna Nevřelová, 5.A